Загальний опис
Система керування.
В основу сервоперетворювача покладено систему підпорядкованого регулювання, що складається з ПІД регулятора швидкості/положення і ПІ регулятора струму. Система регулювання, а також система захистів реалізована програмно на базі мікроконтролера.
Живлення.
Сервоперетворювач має окреме живлення схеми перетворювача і його силової частини. Сервоперетворювач може живитися від мережі змінного або постійного струму. Силова частина може живитися від мережі трифазного або однофазного струму, а також постійного струму. Однофазне живлення рекомендовано для застосування при струмах якоря електродвигуна до 10 А. При необхідності узгодження напруги мережі з напругою електродвигуна застосовується додатковий трансформатор.
Силова частина.
Силова частина сервоперетворювача реалізована на основі Н-моста на IGBT або MOSFET транзисторах. Частота широтно-імпульсної модуляції перетворювача становить 8 кГц. Для уникнення надмірних струмів при вмиканні в мережу сервоперетворювач містить схему плавного заряду фільтруючих конденсаторів. Для уникнення перенапруги в ланці постійного струму сервоперетворювач містить розрядний ключ з гальмівним резистором.
Під’єднання електродвигуна.
Сервоперетворювач призначений для роботи з одним електродвигуном. Сервоперетворювач дозволяє під’єднувати більшість типів електродвигунів без використання додаткового дроселя. Проте при використанні електродвигунів з малою індуктивністю якірного кола, наприклад двигунів з дисковим ротором, слід послідовно з електродвигуном вмикати додатковий дросель.
Вторинні джерела живлення.
Сервоперетворювач містить вторинні джерела живлення, що виведені на роз’єми і доступні для використання, а саме:
+10 В, -10 В – для живлення зовнішнього аналогового задавача (потенціометра);
+5 В, +15 В, +24 В – для живлення енкодера зворотного зв’язку, дискретних входів, додаткового вентилятора.
Всі вторинні джерела живлення мають гальванічну розв’язку від силової частини і напруги живлення сервоперетворювача.
Аналогові входи.
Аналогові входи, а саме вхід завдання і вхід зворотного зв’язку (тахогенератор) мають гальванічну розв’язку від силової частини і напруги живлення сервоперетворювача, проте мають спільну землю з вторинними джерелами живлення. Сервоперетворювач містить елементи налаштування чутливості входу зворотного зв’язку, що дозволяє застосовувати тахогенератори з різною вихідною напругою.
Дискретні входи.
Під дискретними входами маємо на увазі вхід «Enable», входи дискретного завдання та входи сигналів енкодера. Кожен дискретний вхід має гальванічну розв’язку від усіх кіл сервоперетворювача та інших дискретних входів. Кожен дискретний вхід має власне налаштування вхідної напруги (чутливості) та захищений від вмикання на зворотну полярність. Це дає можливість гнучкого конфігурування сервоперетворювача.
Дискретні виходи.
Сервоперетворювач має два дискретних виходи – вихід «Готовність» та вихід керування гальмівною муфтою. Обидва дискретних виходи є релейними, нормально розімкнутими, не пов’язаними між собою.
Керування гальмівною муфтою.
Сервоперетворювач дозволяє керувати гальмівною муфтою електродвигуна. Вмикання муфти відбувається при подачі сигналу «Enable» за умови готовності сервоперетворювача, а вимикання після його зняття та гальмування електродвигуна. При спрацьовуванні захистів вимикання муфти відбувається миттєво.
Конструкція сервоперетворювача.
Сервоперетворювачі виконані в єдиній конструкції у вигляді блоку і призначені для монтажу в шафах (електрощитах). Орієнтація сервоперетворювача – вертикальна, силовим клемником вниз. Необхідні для налагодження органи регулювання та індикації розташовані на передній платі і доступні для користувача.