Режими роботи сервоперетворювача
Сервоперетворювач є одноквадрантним (не реверсивним) і має чотири режими роботи.
Вибір режиму роботи здійснюється за допомогою DIP-перемикача, розташованого на платі сервоперетворювача. Налаштування ПІ-регуляторів у всіх режимах здійснюється за допомогою підстроювальних резисторів, розміщених на передній платі.
Режим керування моментом.В даному режимі сервоперетворювач працює як регулятор струму якоря двигуна. Під час подачі струму і за аналогового завдання в діапазоні від 0 до 10 В струм якоря, а відповідно і момент на валу двигуна, буде змінюватись від нуля до максимуму.
Режим керування швидкістю з застосуванням тахогенератора. В даному режимі сервоперетворювач працює як регулятор швидкості обертання вала двигуна зі зворотним зв'язком по швидкості. Чутливість входу зворотного зв'язку від тахогенератора встановлюється грубо за допомогою перемички і плавно за допомогою підстроювального резистора.
Режим керування швидкістю з компенсацією втрат в роторному колі (I*R) дозволяє будувати системи електроприводу без використання зовнішнього датчика зворотного зв'язку. Електропривід в даному режимі може застосовуватись у випадках, де не потрібна робота на повзучих швидкостях.
Режим керування струмом збудження електродвигуна. Даний режим призначений для побудови двозонного електроприводу при роботі сумісно з сервоперетворювачем якірного кола (наприклад XDC 200-ї серії або будь-яким іншим). В даному режимі забезпечується стабілізація струму збудження електродвигуна при роботі в першій зоні та перехід в другу зону при досягненні напругою якоря номінального значення. Сервоперетворювач здійснює контроль наявності струму обмотки збудження. При обриві кола обмотки збудження сигнали готовності та роботи знімаються для відключення перетворювача якірного кола та уникнення «розносу» електродвигуна. Також у даному режимі сервоперетворювач видає дискретний сигнал n=0 при досягненні валом електродвигуна швидкості, близької до нуля.