Підключення пристроїв плавного пуску від Diada Group

Підключення пристроїв плавного пуску від Diada Group

Пристрої плавного пуску SSB-21 (ППП) можна використовувати автономно або спільно з іншим обладнанням. Завдяки різноманітності схем підключення можливо добитися значного розширення функціоналу пристроїв. Софтстартери SSB-21 вирішують масу завдань: вони запускають і зупиняють асинхронні електродвигуни, захищають їх від багатьох аварійних ситуацій, реверсують рух і вбудовуються в існуючі системи автоматизації.

Загальні питання по підключенню софтстартерів від Diada Group

Пристрої серії SSB-21 спеціально розроблені, щоб спростити їх монтаж та експлуатацію. В усіх існуючих моделях реле байпасу вбудовано в корпус пристрою, що економить місце в електрошафі. ДДля зручності монтажу на зйомні роз’єми винесені всі зовнішні з’єднання, а в настанові по експлуатації наведені найпоширеніші схеми підключення. Всі пристрої плавного пуску оснащені універсальними гальванічно розв’язаними входами і виходами. До входів підключаються кнопки або інші зовнішні пристрої (дискретні виходи ПЛК, контакти зовнішніх схем електроавтоматики і т.п.), а виходи потрібні для включення зовнішніх контакторів і реле. Передбачено аналоговий вихід, який відображає рівень струму двигуна. Пристрої плавного пуску SSB-21 можуть безпечно використовуватися в умовах промислових підприємств. Щоб захистити електроніку від впливу пилу і вологи друковані плати покриті захисним лаком. Корпус софтстартера має ступінь захисту IP20. Він захищений від попадання всередину пристрою великих предметів, але не захищає від вологи. Тому ми рекомендуємо встановлювати пристрої SSB-21 в спеціально обладнані електрошафи. Хоча монтаж і введення в експлуатацію наших пристроїв максимально спрощений, ми рекомендуємо довірити цю задачу кваліфікованому персоналу.

Схеми підключення електродвигуна

Розглянемо найпоширеніші схеми включення пристроїв плавного пуску серії SSB-21 трифазних асинхронних двигунів. Всі пристрої серії живляться від трифазної мережі змінної напруги і працюють лише з трифазними асинхронними двигунами з короткозамкненим ротором. Для надійної роботи двигуна потрібно, щоб напруга мережі знаходилося в межах номінальних значень. Для безпечної роботи з пристроєм його рекомендується заземлити. Для захисту софтстартера і асинхронного електродвигуна від наслідків короткого замикання, пристрій плавного пуску потрібно живити через автоматичний вимикач QF1 (див. рис. нижче). Безпосередньо софтстартери можна живити як постійним, так і змінним струмом, в широкому діапазоні вхідних напруг. Для спрощення монтажу, сам пристрій можна живити від двох фаз напруги. Важливо зауважити, що відключення живлення ППП призводить до аварійного останову асинхронного двигуна. Для захисту релейних виходів пристрою від надструмів рекомендується встановлювати запобіжник FU1 в розрив ланцюга зовнішніх контакторів. Щоб зменшити електромагнітні перешкоди від комутації котушок зовнішніх контакторів їх потрібно шунтувати снабберами. Кнопки, які підключаються до дискретних входів, можна живити від вбудованого джерела живлення на 24 В або використовувати для цієї мети будь-яке інше зовнішнє джерело постійної або змінної напруги. Аналоговий вихід може видавати сигнал у вигляді напруги або струму, але перед підключенням до нього навантаження спочатку потрібно правильно налаштувати вихід з передньої панелі ППП і переконатися, що опір навантаження відповідає рекомендованій величині. На рисунку нижче зображена найпростіша схема підключення асинхронного електродвигуна до софтстартера. Вона дозволяє розганяти, захищати і зупиняти трифазний асинхронний електродвигун.
У схемі використані кнопки без фіксації. Таку схему можна використовувати для механізмів з ручним керуванням, наприклад, для плавного пуску циркулярної пилки або конвеєра. Плавний пуск асинхронного двигуна відбувається при короткочасному натисканні кнопок SB2 або SB4, а останов – при натисканні кнопки SB3. Асинхронний двигун, підключений за наступною схемою плавного пуску, буде працювати в режимі з початковим поштовхом по двопровідному підключенню.
Це означає, що для управління роботою буде потрібна лише одна кнопка або зовнішній контакт. При замиканні контакту SA2 двигун буде розганятися, а при його розмиканні – зупинятися. Для аварійної зупинки механізму можна застосовувати кнопку SB1. У схемі плавного пуску асинхронного двигуна, що наведена нижче, для дозволу роботи і вибору напрямку руху застосовується трьохпозиційний тумблер.
В нульовому положенні перемикача дозвіл на роботу відсутній і двигун не обертається. При замиканні перемикача вліво або вправо двигун починає розгін в обраному напрямку. Щоб зупинити мотор, потрібно буде знову перевести тумблер в нульове положення. Схема на наступному малюнку дуже проста і призначена для найпростіших застосувань.
При замиканні автоматичного вимикача QF1 трифазний асинхронний двигун буде розганятися із заданою інтенсивністю, а при його відключенні зупинятися на самовибігу. З іншими варіантами схем підключення трифазного асинхронного електродвигуна до пристрою плавного пуску, а також іншою важливою інформацією можна ознайомитись в настанові з експлуатації.
© ТОВ "Діада Груп". Використання будь-яких матеріалів сайту – лише з письмового дозволу правовласника.